Medlemsavgift

Vi vill att alla som är verksamma i vår förening ska vara medlemmar, alla betalar en medlemsavgift på 200:-, detta gäller styrelse, ledare, funktionär och domare. 
Är man ledare och samtidigt spelare i något av våra lag betalar man endast medlemsavgiften, träningsavgiften bjuder vi på. 

Allt eftersom lagen kommer igång med träning skickas en anmälningslänk ut till alla som ligger i vårt medlemsregister. Där väljer man om man ska deltaga eller inte. Klickar man på deltaga kommer man direkt till betalsidan, där kan man välja att betala med swisch, kort eller faktura. 
Klickar de på att de inte ska deltaga försvinner spelaren från gruppen och ledaren får ett mejl om informationen. 

Nya spelare
Det bästa är om spelaren själv eller vårdnadshavare (under 18 år) anmäler sig själva via vår hemsida. Då får de rätt information och godkänner själv saker såsom GDPR och fotografering. Ni som ledare kan även lägga in spelare direkt i Sportadmin men då ska ni tänka på att de inte har kunnat läsa vad det är det godkänner och inte...
Det är okej att provträna några gånger, vi brukar säga att 3 tillfällen är lagom. Avvakta att lägga in dem i Sportadmin tills de bestämt sig. 

Om ni har spelare som börjar efter jul, då kan de få halverad träningsavgift, detta är inget systemet själv känner av utan vid dessa fall måste Jörgen Skoglund kontaktas. 

Läs mer om medlemsavgifterna och villkor på medlemssidan. 

Varbergs Sparbank
Xlnt-reklam
Carlaplans Rör
Markteknik
Varbergs Energi
Olsegården
Colorama
Ica supermarket
Gustavsson Bygg
Börjessons Bygg
Time
Handins
Paulinas Salong
Mylla
Bengtssons Plåt
Sponsor
Pantamera.nu
Swish
4shape
Fysiokliniken

Våra sponsorer

Varbergs SparbankXlnt-reklamCarlaplans RörMarkteknikVarbergs EnergiOlsegårdenColoramaIca supermarketGustavsson ByggBörjessons ByggTimeHandinsPaulinas SalongMyllaBengtssons PlåtSponsor

Stöd Tvååkers IBK

Pantamera.nuSwish

Träna med oss!

4shapeFysiokliniken